مزایای استفاده از رایانش ابری توسط مهندسان عمران در نرم افزار ANSYS رایانش ابری پردازش ابری ANSYS Cloud computing

مزایای استفاده از رایانش ابری توسط مهندسان عمران در نرم افزار ANSYS

رایانش ابری یا پردازش ابری Cloud computing قدرت محاسباتی نامحدودی را در اختیار اختیار مهندسان عمران قرار می‌دهد. اما هنوز اکثریت این مهندسان نتوانستن از این تکنولوژی استفاده کنند.

امروزه شرکت های بزرگ و کوچک سعی دارند برای حل مسائل پیچیده در تجارت امروزی خود از رایانش ابری بهره برداری کنند.

تحقیقات انجام شده در شرکت Ansys در مورد 600 متخصص مهندسی و مدیران ارشد به شبیه سازی پروژه هایشان با کمک رایانش ابری یا پردازش ابری Cloud computing ثابت کرده که استفاده از این فناوری با افزایش سرعت توسعه، بهبود بهره وری و تسریع در انجام محاسبات بوده.

بهبود بهره وری در رایانش ابری

تحقیقات نشان داد که بسیاری از مهندسان عمران در حال کلنجار رفتن با محدودیتهای رایانه های خود یا محل کارشان هستند.

در این بررسی بیش از یک سوم مهندسان در هر ماه چندین بار به اوج ظرفیت سیستم خود می رسند که تأثیرات منفی آن بر بهره وری پروژه آشکار می شود.

در رایانش ابری این چالش استفاده از منابع تقریباً نامحدود بودن و محاسبات بدون هیچ محدودتی انجام میشوند.

انتقال محاسبات شبیه سازی شده به محیط ابر، تیم های طراحی مهندسی عمران را قادر می سازد تا از هرجای دنیا و در هر زمان به فایل های پروژه دسترسی پیدا کنند و درصد پیشرفت شبیه سازی ها را مشاهده کنند.

این مورد مزایای زیادی را از نظر انعطاف پذیری و کارایی برای هر یک از اعضای تیمی که از رایانش ابری و مهندسان عمران استفاده میکنند فراهم می کند که خودش همچنین باعث بهبود همکاری در پروژه ها می شود.

با دسترسی مشترک به یک پلت فرم متمرکز، همه مشارکت کنندگان می توانند به راحتی به همان طراحی دسترسی داشته باشند و تغییراتی را در زمان واقعی ایجاد کنند، که به طور قابل توجهی زمان توسعه را کوتاه می کند.

هنگام ایجاد طرح های ساختمانی و زیربنایی، شبیه سازی در ابر کاربران را قادر می سازد تا طرح های خود را در تعداد تقریباً بی پایان سناریوها آزمایش کنند تا درک کنند که چگونه در شرایط واقعی کار می کند.

این موضوع برای درک چگونگی تأثیرگذاری، به عنوان مثال، کوچکترین تغییر در طراحی یا فرضیه های طراحی، تأثیر اساسی بر عملکرد محصول نهایی است و به مهندسین اجازه می دهد اطمینان حاصل کنند که زیرساخت ها با بالاترین استانداردهای ایمنی کار می کنند.

مهندسین اخیراً از شبیه سازی به طور عمده برای اهداف تأیید نشده استفاده می کنند و در طراحی مفهومی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، ارزیابی سریع ایده های طراحی متعدد را امکان پذیر می کند.

همچنین از این شبیه سازی ها برای تجزیه و تحلیل داده های عملیاتی در زمان واقعی از زیرساخت های هوشمند به عنوان بخشی از “اینترنت اشیا” صنعتی استفاده می شود.

مزایای استفاده از رایانش ابری توسط مهندسان عمران در نرم افزار ANSYS رایانش ابری پردازش ابری ANSYS Cloud computing

نگرانی های امنیتی در پردازش ابری

در حالی که کار در فضای ابری امکان دیجیتال سازی و ساده سازی فرایندهای طراحی و آزمایش را فراهم می کند، امنیت داده ها نگرانی اصلی برخی است.

جالب است بدانید، طبق پیش بینی های گارتنر، تا سال 2022 حداقل 95٪ از خرابی های امنیت ابری خطای کاربر خواهد بود، نه ارائه دهنده ابر.

در هر صورت لازم است شرکت های ارائه دهنده خدمات ساخت، طراحی و مدیریت با فناوری ابری که از درجه یک امنیت بالایی برخوردار است همگام شوند.

به عنوان مثال، در Ansys، پرونده های ابری به طور خودکار رمزگذاری می شوند تا به ابر لاجوردی ارسال شوند تا از خطاهای انسانی و در نتیجه نقض آن جلوگیری شود.

انتخاب یک پروژه آزمایشی ANSYS Cloud computing

مانند اکثر عرضه های فناوری، تلاش برای پوشاندن هر پایه و تیک زدن هر جعبه از دروازه به طور معمول منجر به خرابی می شود.

بنابراین توصیه می شود مهندسان عمران با توجه به محاسبات ابری به دنبال یک پروژه شبیه سازی کوچک باشند که منابع محاسبات داخلی برای پشتیبانی از آن تلاش می کنند و سپس از آن به عنوان یک پروژه آزمایشی برای نشان دادن ارزش محاسبات ابری در تلاش های شبیه سازی سازمان استفاده کنند.

تحقیقات ما همچنین نشان داد که 20٪ از مشاغل بررسی شده قصد دارند از 12 ماه آینده استفاده از ابر را شروع کنند.

افرادی که هنوز برای رایانش ابری با ANSYS برنامه ریزی نکرده اند باید اکنون این کار را انجام دهند – یا ممکن است خطر عقب ماندن را داشته باشند.

Write a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *